מוניות שמשון

אמינות, שירות וזמינות 24/7 מסביב לשעון

טלפון להזמנות 24 שעות ביממה
072-3936225

5 סיורי אוכל מומלצים ברחבי הארץ 

סיורים קולינריים הפכו בשנים האחרונות לאחת הדרכים המהנות ביותר לשלב בין מסלול טיול מעניין וקולינריה ישראלית. השנים האחרונות עשו רק טוב לקולינריה בארץ, עם פתיחה של מאות דוכני מזון מודרניים, מעדניות חלומיות וייבוא של מטעמים קסומים. חלק גדול מכל אלו תוכלו לחוות באמצעות סיור קולינרי ביעד שמתאים לכם.

סיורי אוכל הם טרנד עולמי שקיים מזה שנים רבות אך בישראל מדובר על תופעה שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות. האפשרות של שילוב בין מסלול בו לומדים על ההיסטוריה, התרבות והאנשים באזור כלשהו, יחד עם נקודות קולינריה, טעימות ואף הכנה של מזון על המקום היא לא פחות מאטרקציה של ממש.

על המפית סיורים קולינריים

היכן יש סיורי אוכל מומלצים בישראל?

אפשר למצוא כיום סיורי אוכל מומלצים כמעט בכל אזור או עיר בישראל. ההיצע גדול ויש לא רק יעדים רבים אלא גם מספר מסלולים שונים בכל יעד שכזה. כדאי לברר מראש ולבדוק מה הסיור המתאים עבורכם כדי למקסם את ההנאה הצפויה במהלכו ובעיקר את החוויות שיישארו לאחר מכן.

סיורי אוכל מומלצים בישראל:

  1. סיור אוכל בתל אביב – העיר הכי מבוקשת לסיורי אוכל היא תל אביב. מעבר להיצע העצום שיש בה של מסעדות, בתי קפה או ברים, אפשר לבחור סיור קולינרי באחת השכונות או השווקים שיש בה ולחוות את העיר בצורה אחרת מבחינה קולינרית. יש סיורים קולינריים בשוק הכרמל, שוק התקווה, שוק לוינסקישוק הפשפשים או שוק שרונה מרקט. בכל אחד מהם תמצאו עולם קולינרי שונה שעומד בפני עצמו עם קשר ישיר למקום בו הסיור נערך.
  2. סיור אוכל בנצרת העיר הערבית הגדולה שבגליל מציעה סיור אוכל מיוחד שמגלה לנו את המטבח הערבי האותנטי שקיים בעיר וסביב לה מזה מאות שנים. בסיור מגלים את הקינוחים המפורסמים של המטבח הערבי (שבקיה, עטיף, כנאפה…), את החומוס הייחודי של המקום, המאכלים על האש שהמסעדות מציעות וגם מאכלים ביתיים אותנטיים מהמטבח הערבי וההשפעות של האזור והסביבה עליו לאורך השנים.
  3. סיור אוכל בחיפה – עיר התיירות המובילה בצפון מציעה כמה סיורי אוכל שונים זה מזה על פי האזור ברחבי העיר בו הם נערכים. יש סיורי אוכל בוואדי ניסנאס, יש במושבה הגרמנית, יש בשוק תלפיות וגם סיור אוכל בעיר התחתית. כל אחד מהם מגלה חלקים שונים של העיר עם מטבח שמשתנה ממקום למקום והרבה היסטוריה קולינרית.
  4. סיור אוכל בירושלים – הבירה שלנו מציעה לא מעט אפשרויות של סיורי אוכל שכל אחד מהם הוא עולם בפני עצמו. יש סיורים בשכונות היסטוריות של העיר כמו סיור אוכל במשכנות שאננים או בשכונת עין כרם הציורית ויש לעומת זאת סיור אוכל פופולארי מאוד בשוק מחנה יהודה על מאות דוכני המזון, המסעדות והמעדניות שלאורכו וגם אפשרות של סיור אוכל בשכונת מאה שערים החרדית עם המטבח היהודי מסורתי שקיים שם בדיוק כמו לפני מאות שנים.
  5. סיור אוכל בבני ברק – המשך ישיר לסיור האפשרי בשכונת מאה שערים הוא זה של בני ברק החרדית. כאן מגלים אתרים היסטוריים בעלי חשיבות לעם היהודי וגם יכולים לטעום מאכלים אותנטיים של צ'ולנט עם קישקע, עוגת קיגל מטריפה, תבלינים ורטבים שאין באף מקום אחר וכמובן לבקר במאפייה שעולים אליה לרגל חילונים ודתיים כאחד בימי חמישי ושישי לרכוש את החלות המיוחדות שמיוצרות במקום.

לסיכום דבר נציין שסיורים קולינריים הם דרך מצוינת להכיר אזור, עיר או שכונה כלשהי דרך המטבח המקומי שקיים בהם.

המאמר נכתב בשיתוף עם על המפית שמציע יותר מ – 300 סיורים קולינריים איכותיים, טעימים ומרגשים בישראל. 

רוצה להשאיר תגובה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button