מוניות שמשון

אמינות, שירות וזמינות 24/7 מסביב לשעון

טלפון להזמנות 24 שעות ביממה
072-3936225

מתי צריך להחליף מצבר לרכב?

לעיתים, הרכב שלנו מאותת לנו שהוא זקוק לטיפול כלשהו, ואנו לא יודעים לזהות את הסימנים הללו בזמן – אחד המקרים הנפוצים ביותר הוא זה של מצבר לרכב. יש לא מעט סימנים מקדימים שמעידים שהמצבר קרוב לסוף דרכו, ולכן כדאי להחליף אותו מבעוד מועד במצבר אחר כדי לא להיתקע בדיוק ברגע הלא נכון עם רכב שאיננו מניע.

בעלי רכבים יודעים שאחד הדברים הכי מייאשים שיכולים להתרחש הוא להיתקע עם מצבר שלא עובד ואי אפשר להניע את הרכב. כמובן שבד"כ, בהתאמה לחוק מרפי, הדבר יקרה בדיוק ברגע הלא נכון, כשאתם ממהרים לראיון עבודה, בדרך לאסוף את הילדה מהחוג, אחרי שסיימתם קניות בסופר וכן הלאה.

ערנות שלכם לגבי הרכב בכלל והמצבר שלו בפרט יכולה לעזור למנוע מצב שכזה ולדעת לפני הדקה ה –  91 שהרכב צריך להחליף מצבר ישן לחדש.

מתי צריך להחליף מצבר לרכב?

איך יודעים מתי להחליף מצבר?

יש כמה דרכים לדעת מתי צריכים להחליף את המצבר של הרכב:

  • לא מניע – המקרה הכי ברור שאנו רוצים להימנע ממנו, הא רכב לא מניע והמצבר סיים את חייו.
  • תאריך על המצבר – על כל מצבר לרכב יש מדבקה עם תאריך של המצבר. יש לקחת בחשבון שכל מצבר חדש של מותג ידוע, מוכר ואיכותי כמו מצברי שנפ, בוש, וולטה או אחרים, אמורים להחזיק בטווח של 3-4 שנים לפחות. לכן, כדאי לדעת מראש מה הצפי לחיי המצבר. אם מתקרבים לתאריך היעד שלו, ניתן להיכנס לחנות מצברים ולבקש בדיקה לגבי תקינות ועוצמת המצבר שלכם.
  • איתותים של הרכב – הרכב מסמן לפעמים מתי המצבר שלו חלש ולא יחזיק מעמד עוד זמן רב. מערכת החשמל ברכב עושה בעיות, הפנסים חלשים יחסית או שאתם צריכים 2-3 ניסיונות להנעה של הרכב בבוקר? – כנראה שיש לכם רמז עבה מול הפנים.

איפה מחליפים מצבר לרכב?

החלפת מצבר לרכב אפשרי בכמה דרכים ובד"כ יש השפעה משמעותית מתי מחליפים את המצבר – האם מדובר על רגע לפני שהוא שובק חיים או רגע אחרי שהוא אינו מניע את הרכב:

  • כשהמצבר עדיין פועל – במקרה שכזה אפשרי לקפוץ לחנות מצברים ולבקש לרכוש מצבר חדש לרכב שלכם. מחכים עד שהמצבר הקיים מפסיק לעבוד ומחליפים אותו עצמאית או שכבר מחליפים אותו על המקום בחנות עצמה. חשוב להקפיד על התאמת מצבר לרכב שלכם לפי הגודל והעוצמה שדרושים לו על פי מפרט היצרן ובהתאם למצבר הנוכחי כמובן.
  • כשהמצבר איננו פועל – אם הבנתם מאוחר מדי שהמצבר לא תקין ואתם לא יכולים להניע איתו את הרכב, אז אתם יכולים לנסות לבצע הנעה אחרונה באמצעות כבלים ולנסוע לחנות מצברים או להתקשר לשירות של החלפת מצבר עד הבית, לחכות חצי שעה עד שעה למכונאי מקצוען שיגיע אליכם ויחליף עבורכם את המצבר הישן בחדש.

לסיכום, המלצה קטנה לפני סיום, חשוב תמיד להיות עם כבלים להטענה או מטעין חשמלי מוכן ברכב שלכם – במקרים רבים, זה יכול להחזיר אתכם לכביש בצורה המהירה ביותר!

המאמר נכתב בשיתוף עם יעקב מצברים אשר מעניק שירות החלפת מצברים עד הבית באזור השרון. אם אתם זקוקים לשירותיו של מכונאי רכב מוסמך לצורךהחלפת מצבר לרכב עד הבית בפתח תקווה או החלפת מצבר לרכב ברעננה – יעקב מצברים הוא הכתובת!

רוצה להשאיר תגובה?

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button